هزینه های جانبی خرید ملک در ترکیه چقدر است؟

هزینه های جانبی خرید ملک در ترکیه چقدر است؟

در تجارت ما به عنوان نماینده املاک و مستغلات ، اغلب از هزینه خرید ملک در ترکیه سؤال می شود . این بسته به آنچه می خواهید خریداری کنید و در کجا متفاوت است. برای همه مشتری های ما ، وقتی خانه ای را که می خواهند بخرند انتخاب می کنند ، ما یک برنامه پرداخت کامل ارائه می دهیم که هزینه های آن به چه علت ، چه زمانی باید پرداخت کنند و چه میزان هزینه دارند. قانون کلی این است که حدود 8٪ از قیمت خرید را برای تأمین هزینه همه هزینه های یک طرفه خرید املاک و مستغلات ترکیه اختصاص دهید .

اگر قبلاً ملک رویایی خود را پیدا نکرده اید ، نمونه کارهای ما را برای فروش در بسیاری از مناطق کشور جستجو کنید. به عنوان بخشی از فرایند استعلام ، ما هزینه های مربوط به هر خانه را که باعث جلب علاقه شما می شود ، بیان می کنیم. خبر عالی این است که ارزان است ، به خصوص وقتی که با سایر کشورها مانند اسپانیا یا پرتغال مقایسه شود. اما در این میان ، بیایید هزینه های اضافی و هزینه های پرداختی آنها را نیز تقسیم کنیم.

هزینه خرید ملک در ترکیه چقدر است؟
هزینه خرید ملک در ترکیه چقدر است؟

هزینه های جانبی خرید ملک در ترکیه چقدر است؟

1: حق الزحمه وکالت / استفاده از وکالت

هزینه اول این وکلی خواهد بود که قرارداد را ترسیم می کند ، ترتیب اسناد رسمی را بررسی می کند ، اعمال را بررسی می کند و درخواستی را برای انتقال آنها به نام شما ترتیب می دهد. قانون ترکیه نیازی به استفاده از وکالت ندارد ، اما ما آن را اکیداً توصیه می کنیم. بسیاری از وکلای ترک زبان انگلیسی صحبت می کنند و در صورت نیاز به یافتن لیست ، می توانیم لیستی از پیشنهادات را ارائه دهیم. اگر قصد دارید آنها را به عنوان وکالت اختصاص دهید ، هزینه متوسط برای 1000 £ 1 تا 1500 پوند است. بیشتر بخوانید: آیا برای خرید املاک در ترکیه باید از یک وکیل استفاده کنم ؟

2: هزینه های دفتر اسناد رسمی و مترجم

برخی از اسناد ، از جمله قرارداد شما ، باید محضری شوند. برای هرگونه ضبط به زبان ترکی ، قانون می گوید مترجم معتبر باید متن را ترجمه کند. شما فقط می توانید از مترجمین تأیید شده توسط دفتر اسناد رسمی محلی خود استفاده کنید. به همین ترتیب ، وقتی ثبت نام خود را امضا می کنید ، اداره ثبت محلی زمین مترجمی را تهیه می کند که هزینه آن را پرداخت می کنید. انتظار دارید بین 200 تا 300 پوند بپردازید.

3: ارزیابی املاک و مستغلات

تغییر اخیر در قوانین خرید ملک این است که ارزیابی املاک و مستغلات باید در هر فروش همراه باشد. این کار به طور جداگانه توسط یک شرکت معتبر و مستقل انجام می شود و در زمان انتشار ، هزینه ها تقریباً 2000 لیر است.

4: مالیات بر املاک

هنگام ثبت نام برای اعمال خود ، باید 4٪ مالیات بر دارایی بپردازید. در مواقع عجیب و غریب ، خانه های جدید توسعه برخی مواقع خود را با پرداخت هزینه ساخت و ساز شرکت بازاریابی می کنند. اگر به خانه هایی با این تبلیغات ویژه علاقه دارید ، برای دریافت نمونه کارها از طریق ایمیل با ما تماس بگیرید.

5: هزینه های نماینده املاک و مستغلات

یک بار دیگر ، این می تواند از فروش تا فروش متفاوت باشد. گاهی اوقات ، شرکت های ساختمانی تحولات جدید هزینه نمایندگی ما را پرداخت می کنند ، در حالی که اگر خریدار در حال خرید خانه فروش مجدد باشد ، ما هردو طرف را برای خدمات خود هزینه می کنیم. در دارایی ترکیه ، ما هرگز برای کار و کمک خود بیش از 3٪ استاندارد هزینه نمی پردازیم. هزینه های آژانس با امضای قرارداد خرید قابل پرداخت است.

6: مالیات بر ارزش افزوده هنگام خرید خانه در ترکیه

از سال 2017 ، خریداران خارجی برای خرید اولین خانه خود در ترکیه مجبور به پرداخت مالیات بر ارزش افزوده (مالیات بر ارزش افزوده) نیستند – این شرط است که خرید با استفاده از ارز خارجی انجام شود و حداقل 12 ماه این ملک فروخته نمی شود.

7: بیمه زلزله (DASK)

هنگامی که برای انجام اعمال خود امضا می کنید ، به یک سال اعتبار معتبر زلزله نیاز دارید که به زبان ترکی به آن DASK گفته می شود. قیمت هر متر مربع املاک سنجیده شده است ، بنابراین در زمان فعلی خرید ، تخمین برای یک آپارتمان 70 متر مربع 220 لیر ترکیه خواهد بود.

8: تغییر نام کاربری یا اتصال

اگر یک خانه فروش مجدد خریداری می کنید ، پس از اقدام به درخواست عنوان ، ما آب و برق مانند برق و آب را به نام شما تغییر می دهیم. اگر خانه جدیدی را خریداری می کنید ، باید اتصالات جدید را تنظیم کنید. به همین ترتیب ، برای ارتباطات تلفنی و اینترنتی. هزینه ها از منطقه به منطقه دیگر متفاوت است اما انتظار می رود بین 500 تا 1500 لیر ترکیه پرداخت کند.

هزینه خرید ملک در ترکیه چقدر است؟
هزینه خرید ملک در ترکیه چقدر است؟

به عنوان مثال هزینه های خرید ملک در ترکیه

اگر یک خانه را در ترکیه با قیمت 200000 پوند خریداری کرده باشید ، هزینه های زیر یک تخمین تقریبی از مبلغ پرداختی شما خواهد بود.

مالیات خرید ملک – 8000 پوند

هزینه نمایندگی املاک و مستغلات – 6000 پوند

هزینه حق الزحمه ترکیه – 1500 پوند

هزینه دفتر اسناد رسمی – 300 پوند

گاز و برق – 200 پوند

TOTAL – 16،000 پوند است که معادل 8٪

هزینه های اضافی سالانه در اختیار داشتن املاک ترکیه

مالیات بر املاک ترکیه هر ساله موعد مقرر است هنگام ثبت نام برای اعمال خود ، فروشنده مالیات ملک را به طور کامل پرداخت می کند ، بنابراین شما با یک تخته سنگ پاک شروع می کنید. هزینه با توجه به تعداد افراد در معاملات عنوان متفاوت است اما انتظار می رود تقریباً 0.2٪ از ارزش ملک را بپردازد.

اگر یک آپارتمان یا ویلا را در یک مجتمع با امکانات مشترک مشترک خریداری می کنید ، باید هزینه نگهداری خود را که به عنوان کمک آپارتمان معروف است ، پرداخت کنید. این بسته به برنامه مدیریت پیچیده عمل متفاوت است و طبق قانون ، شما می توانید ماهانه پرداخت کنید ، اگرچه بسیاری از دارندگان املاک یک سال پیش پرداخت می کنند.

مشاوره در مورد هزینه های خرید در ترکیه

مشاورین املاک بای هومز ترکیه با دریافت هزینه معقول به عنوان حق مشاوره در کنار شما خواهد بود.مشخص کردن یک مسابقه دقیق در مورد هزینه خرید ملک در ترکیه سخت است بدون اینکه بدانید قصد خرید و کجا را دارید. اما همانطور که قبلاً ذکر شد ، کلیه مشتریان ما وقتی خانه ای را که می خواهند بخرند انتخاب می کنند ، برنامه پرداخت را دریافت می کنند ، بنابراین هیچ گونه تعجب برانگیز نیست. اگر تاکنون خانه خود را در ترکیه انتخاب نکرده اید ، امروز با ما تماس بگیرید تا بتوانیم شما را در جستجوی ملک شروع کنیم. در غیر این صورت ، مقالات زیر نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

راهنمای خریداران خانه در ترکیه: هر آنچه راجع به خرید ملک ، جابجایی و زندگی در اینجا بدانید در این راهنمای گنجانده شده است. بحث در مورد ویزا ، رویه ها ، مالیات ها ، آوردن حیوانات خانگی ، کار کردن و موارد دیگر ، این کار شما را در مسیر تبدیل شدن به یک مالک افتخار یک ملک ترکیه آغاز می کند.

مناطق ترکیه : آیا هنوز تصمیم دارید که کجا را بخرید؟ در این صورت ، این مقاله بر اساس تنظیمات بودجه و سبک زندگی شما ، محدودتر خواهد شد. در مورد هر هفت منطقه جغرافیایی بحث می کنید ، هر کدام از اینها جوانب مثبت و منفی را نشان می دهند ، بنابراین مقصدی را پیدا می کنید که مناسب شما باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

وبلاگ
ترندهای جدید چیست؟

پست های وبلاگ

ثبت نام برای خبرنامه

دریافت آخرین اخبار و بروزرسانی ها

بکگراند خبرنامه