عایدات شارژ ماهیانه ساختمان در ترکیه

عایدات شارژ ماهیانه ساختمان در ترکیه

عایدات شارژ ماهیانه ساختمان در ترکیه

عایدات یا شارژ ماهیانه ساختمان در کشور ترکیه به پولی گفته می‌شود که شما در ازای خدمات و امکانات موجود در واحدهای مسکونی و کل ساختمانی که در آن زندگی می‌کنید؛ پرداخت می‌کنید.

این خدمات می‌تواند شامل: هزینه نگهبانی، حراست، تعمیرات، نظافت، باغبانی و مدیریت فضای سبز مجموعه، مدیریت و به‌روزرسانی فضاهای ورزشی مانند سالن بدن‌سازی، سونا و استخر (روباز، سرپوشیده یا هر دو)، زمین تنیس و بسکتبال، زمین‌بازی کودکان، سالن سینما، اتاق مهمان، آمبولانس اختصاصی و است.

 مشخص است که همه ساختمان‌ها این خدمات را به‌طور کامل ندارند و به همین دلیل هزینه‌های عایدات یا همان شارژ از ساختمانی به ساختمان دیگر فرق دارد.

 

نحوه محاسبه عایدات شارژ ماهیانه ساختمان در ترکیه

هزینه عایدات ساختمان در ترکیه با توجه به متراژ واحدهای مسکونی، کیفیت ملک و سن بنا، خدمات و امکانات موجود در ساختمان و لوکیشن ساختمان است. 

در ترکیه برعکس ایران هزینه شارژ ساختمان شامل  قبض آب، گاز و اینترنت نمی‌شود و هر واحد مسکونی قبضی جداگانه برای هر یک از این قبوض دریافت می‌کند؛ اما بااین‌حال، در برخی از مجتمع‌های مسکونی، مدیریت ساختمان قبض آب گرم، اینترنت و گاز را برحسب مصرف هر واحد محاسبه و با هزینه عایدات آن واحد جمع می‌بندد.

از دیگر نکات مهم، لزوم و اجبار پرداخت عایدات توسط ساکنان تمام واحدهای مسکونی است؛ ساکن نبودن مالک یا مستأجر دلیلی بر نپرداختن یا تخفیف در میزان قیمت شارژ ساختمان نیست.

یکی از مهم‌ترین الزامات زندگی پس از مهاجرت وزندگی در یک شهر بزرگ، رعایت قوانین زندگی جمعی در آن شهر و کشور است. با توجه به رشد روزافزون مهاجران ایرانِ به کشور ترکیه از طریق خرید ملک و اخذ  اقامت این کشور، توجه به برخی از هزینه‌های جانبی خرید ملک در ترکیه مثل عایدات یا شارژ ساختمان در کشور ترکیه در بدو امر ضروری به نظر می‌رسد.

به همین دلیل در این مطلب ما اطلاعاتی درزمینه عایدات یا شارژ ساختمان در ترکیه ارائه خواهیم داد. عایدات یا همان شارژ ماهیانه برای ساختمان یا ملک در کشور ترکیه است. لطفاً تا انتها با بای هومز ترکیه همراه شوید و سؤالات و نظراتتان را در انتها برای ما بنویسید.

انواع شارژ ماهیانه (عایدات) در ترکیه

اگر شما واحد مسکونی خود را از مجتمع‌ها؛ برج‌ها و سیته‌های انتخاب کرده باشیدبه دلیل داشتن امکاناتی مثل فضای سبز، استخر روباز یا سربسته، سالن بدن‌سازی با دستگاه‌های پیشرفته؛ زمین تنیس و یا بسکتبال… . دارای  هزینه‌های عایدات بیشتری خواهد بود.

نوع دیگر خانه‌های شخصی‌سازی هستند که داخل محلات، کوچه‌ها و یا معابر اصلی ترکیه قرار دارند.

این خانه‌ها هیچ‌گونه امکاناتی رفاهی نداشته و هیچ‌گونه خدماتی هم در آن‌ها وجود ندارد.

این نوع ساختمان‌ها دارای عایدات کمتری هستند و هزینه‌ها فقط شامل نظافت و نگهداری ساختمان ۴ یا ۵ طبقه از هر واحد است.

شما در این حالت برای استفاده از امکاناتی مانند سالن ورزشی، استخر و … باید از مکان‌هایی که در سطح شهر یا محلات به‌صورت خصوصی یا عمومی وجود دارد، استفاده نمایید که مستلزم صرف هزینه جداگانه بوده و زمان اضافه جهت رفت‌وبرگشت به این مکان‌ها را نیز باید مدنظر قرار دهید.

عایدات شارژ ماهیانه ساختمان در ترکیه

آیا پرداخت عایدات در کشور ترکیه اجباری است؟

عایدات یا شارژ ماهیانه ساختمان در ترکیه معمولاً یا بر اساس متراژ هر آپارتمان تعیین می‌شود یا به‌طور مساوی بین ساکنین تقسیم می‌شود. در کشور ترکیه پرداخت عایدات اجباری است.

فرقی ندارد شما مستأجر باشید یا صاحب‌ملک باید هرماه مبلغ مشخصی را به‌عنوان عایدات پرداخت کنید و مدیریت مجتمع این مبلغ را از شما دریافت خواهد کرد.

درواقع عایدات یا شارژ ماهیانه شامل هزینه‌های جاری از جمله امنیت، نگهبانی، نگهداری فضای سبز، امنیت و… هست؛ و باید توسط صاحب‌خانه پرداخت گردد.

روش پرداخت عایدات یا شارژ ماهیانه در ترکیه

برای پرداخت عایدات در ترکیه باید به چه نکاتی توجه کرد؟

برای پرداخت عایدات یا شارژ ماهیانه ساختمان در کشور ترکیه به‌صورت ماهیانه و یا سالانه حتماً از مدیریت ساختمان رسید پرداخت را دریافت کنید. مبلغ شارژ ماهیانه را مستقیم به مدیر پرداخت کنید و حتماً بخواهید نام شمارا ثبت کند.

قوانین مربوط به عدم پرداخت عایدات در ترکیه به چه صورت است؟

در مجتمع‌های مسکونی چنین حالتی امکان‌پذیر نیست بلکه در صورت استفاده و یا عدم استفاده از امکانات باید حتماً مبلغی را به‌عنوان شارژ ماهیانه ساختمان پرداخت کنید.

 شرکت بای هومز ترکیه با 9 سال سابقه در زمینه مشاوره سرمایه گذاری و خرید ملک و دریافت شهروندی در ترکیه؛ با تکیه بر تجربه این سالها و اعتماد شما مخاطبان عزیز؛  هدف اصلی خود را رضایت حداکثر خریداران و سرمایه‌گذاران گذاشته است.

 برای دسترسی به جامع ترین آرشیو پروژه‌های ملکی، بهترین و بیشترین میزان تخفیف در هنگام خرید  و آخرین قوانین اقامتی ترکیه با مشاورین بای هومزترکیه در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

وبلاگ
ترندهای جدید چیست؟

پست های وبلاگ

ثبت نام برای خبرنامه

دریافت آخرین اخبار و بروزرسانی ها

بکگراند خبرنامه