شماره تماس : 905369686758+       
سال ساخت
اندازه گاراژ
اندازه زمین
امکانات
قیمت

درآمد ترکیه از گردشگری در سال ۲۰۱۷ به بیش از ۲۶ میلیارد دلار رسید

درآمد گردشگری ترکیه در سال ۲۰۱۷ با افزایش ۱۸٫۹ درصدی نسبت به سال ۲۰۱۶ به ۲۶ میلیارد و ۲۸۳ میلیون و ۶۵۶ هزار دلار رسید.

بر اساس اعلام مرکز آمار ترکیه، در آمد گردشگری ترکیه در سال ۲۰۱۷ با ۱۸٫۹ درصد افزایش نسبت به سال گذشته، به ۲۶ میلیارد و ۲۸۳ میلیون و ۶۵۶ هزار دلار رسیده است.

طبق این داده ها، ۷۷٫۴ درصد این درآمدها از گردشگران خارجی و ۲۲٫۶ درصد آن نیز از سفر ترک های مقیم در کشورهای خارجی به شهرهای مختلف کشور تشکیل شده است. در این چارچوب، ۲۱ میلیارد و ۴۶۱ میلیون و ۶۰۳ هزار دلار از این درآمد از هزینه های شخصی و ۴ میلیارد و ۸۲۲ میلیون و ۵۳ هزار دلار از بسته های گردشگری حاصل شده است.

در این دوره سرانه هزینه ها برای هر فرد به طور متوسط در سطح ۶۸۱ دلار، اتباع خارجی ۶۳۰ دلار و اتباع ترک مقیم کشورهای خارجی ۹۰۳ دلار تحقق یافته است.

در این دوره شمار گردشگرانی که از ترکیه خارج شده اند، در مقایسه با سال ۲۰۱۶ با افزایش ۲۳٫۱ درصدی به ۳۸ میلیون و ۶۲۰ هزار و ۳۴۶ نفر رسید. ۸۳٫۱ درصد از این افراد را اتباع خارجی و ۱۶٫۹ درصد را مقیمان ترک کشورهای خارجی تشکیل می دهند.

هزینه های گردشگری ترکیه در سال ۲۰۱۷ نیز در مقایسه با سال ۲۰۱۶ با ۱٫۷ درصد افزایش، ۵ میلیارد و ۱۳۷ میلیون و ۲۴۴ هزار دلار اعلام شد.

همچنین در این دوره شمار گرشگران ترک که به کشورهای خارجی سفر کردند ۱۲٫۸ درصد افزایش به ۸ میلیون و ۸۸۶ هزار و ۹۱۶ نفر رسید. سرانه هزینه های هر فرد در این سفرهای به طور متوسط ۵۷۸ دلار بوده است.

پاسخی بگذارید