دلایل انتخاب شهر استانبول جهت مهاجرت

دلایل انتخاب شهر استانبول جهت مهاجرت

سفر به استانبول سفر به زیبایی هاست. اگر فردی فقط یک فرصت برای دیدن یک مکان مشخص در جهان داشته باشد آن مکان می تواند به طور یقین استانبول باشد. استانبول و یا به زبان قدیمی تر (Alphonse de LamartineIstanbul) یکی از قدیمی ترین شهرهای جهان است و ارزش مسافرت به این شهر از زمان های قدیم بسیار بالا بوده است. البته در این میان دیدگاه و انتظار شما هم از سفر بسیار مهم می باشد ولیکن ما به شما به طور یقین می گوییم که سفر به استانبول می تواند انتظارات افراد مختلف از سفر را تامین نماید. اگر فکر می کنید که چرا باید سفر به استانبول را انتخاب کنید ما به طور مختصر برای شما ۱۰ دلیل آن را برشمردیم که بتواند یک دید جامعه و کلی به شما بدهد.

10 دلیل برای مهاجرت به استانبول

 1. در سال ۳۹۵ امپراتوری بیزانس که شرق و غرب را به تسخیر خود درآورد تمام دستاوردهای خود را در استانبول گرد هم آورد. در سفر به استانبول شما می توانید به راحتی امپراتوری بیزانس را در جای جای این شهر احساس کنید.
 2. در سفر به استانبول شما می توانید شاهد بناهای تاریخی زیادی باشید که قدمت آنها به هزاران سال قبل بر می گردد. سرمایه های تاریخی که بسیاری از موارد می توان گفت قدمت آنها به رم باستان برمی گردد.
 3.  برای رویارویی و ماجراجویی ۶۰۰ ساله از درخشان ترین دوران امپراتوری عثمانی و به دنبال آن رویارویی با پایه گذاری جمهوری جمهوری ترکیه
 4. به سفر به استانبول شما می توانید از کلیساها، بازارها، چشمه ها، مخازن، خیابان ها و بسیاری دیگر از ساختمان های فوق العاده دوران عظمت ۶۰۰ ساله عثمانی به خصوص در اطراف قصر Topkapi و سرای سلطان احمد دیدن کنید.
 5. در سفر به استانبول شما می توانید فضای باشکوه ایاسوفیه را که هنوز هم پابرجا ایستاده است مشاهده نمایید.
 6. استانبول با داشتن نزدیک به ۱۴ میلیون جمعیت در رده پنجم بزرگترین شهرهای جهان و از طرف دیگر بزرگترین شهر اروپا به حساب می آید. شما با مسافرت به این شهر به یکی از بزرگترین شهرهای جهان و اروپا مسافرت می کنید.
 7. با مسافرت به این شهر شما به جایی سفر می کنید که مدرنیته و سنت با هم در آمیخته است. شما از یک سمت مظاهر مدرنیته و صنعت را در این شهر می توانید به راحتی مشاهده نمایید و از سمت دیگر نیز نشانه های سنت به راحتی در جای جای شهر قابل مشاهده می باشد. به جرات می توان گفت استانبول یکی از بی نظیرترین شهرهای جهان است که دو را به هم پیوند داده است.
 8. در فاصله کمتر از ۵ دقیقه در صورتی که ترافیک نباشد به راحتی می توانید از آسیا به اروپا سفر کنید. این شهر یک شهر آسیایی و اروپایی محسوب می شود. هم فرهنگ آسیایی در این شهر حاکم است و هم می توانید شاهد فرهنگ اروپایی باشید.
 9. شما می توانید در بوغاز و در یک رستوران شیک و مجلل بنشینید در حالی که هم زمان می توانید هم آسیا را ببینید و هم اروپا را. در هیچ جای دیگر دنیا به غیر از استانبول شما شانسی برای دیدن دو قاره به طور همزمان ندارید.
 10. چگونه می توان در یک شهر مردم هم غربی باشند و هم شرقی. پاسخ به این سوال آسان است.

هزینه خرید ملک در ترکیه چقدر است؟

دلایل بیشتر برای مهاجرت به استانبول

 • استانبول شهری غنی از تاریخ و فرهنگ است. شما می توانید به راحتی در جای جای این شهر تاریخ دوره های عثمانی و بیزانس را شاهد باشید. در زمان امپراتوری رم این شهر کنستانتیپول نام داشت و مرکز تمدن غرب به حساب می آمد. این شهر مرکزر و پایتخت سه امپراتوری بزرگ دنیا بوده است.
 • مکان هایی مانند مسجد سلطان احمد، کاخ دولما باهچه، مسجد ایا سوفیا، بازار مسیر و مسجد سلیمانیه مکان هایی هستند که باید حداقل یک بار آن ها را ببینید.
 • مطبخ ترکی و به خصوص مطبخ و غذاهای دوران عثمانی را می توان یکی از بهترین غذاها در دنیا معرفی کرد. تنوع این غذاها به همراه لذیذ بودن آنها می تواند نظر دوست داران غذاها را به خود جلب کرده و آنها را شگفت زده نماید. غذاهای ترکی بسیار خوشمزه است و یکی از بهترین غذاها در جهان است. غذاهای مختلف و خوشمزه از یک به یک شما را شگفت زده خواهد کرد.
 • مناظر بوغاز در ترکیه و همچنین گردش با کشتی در بوغاز استانبول خود به تنهایی می تواند از بزرگترین دلایل سفر به استانبول باشد. مناظر زیبا و بی نظیری که شما در هیچ کجای دیگر نخواهید توانست آنها را ببینید.
 •  خرید در استانبول یک تجربه متفاوت است. برای تجربه خرید متنوع، می توانید به بازار بزرگ و بازار میسری بروید، از مراکز خرید مدرن بازدید کنید و از فروشگاه های خرده فروشی لوازم آنتیک و قدیمی خرید کنید.
 • این شهر به قول بسیاری از افرادی که سفر را به آن تجربه کرده اند شهر زنده ای است. در همه ساعات شبانه روز می توانید جنب و جوش و زندگی را در این شهر ببینید و از آن لذت ببرید.
دلایل انتخاب شهر استانبول جهت مهاجرت
دلایل انتخاب شهر استانبول جهت مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

وبلاگ
ترندهای جدید چیست؟

پست های وبلاگ

ثبت نام برای خبرنامه

دریافت آخرین اخبار و بروزرسانی ها

بکگراند خبرنامه