اجاره ماشین در ترکیه به چه صورت است؟

اجاره ماشین در ترکیه به چه صورت است؟

اجاره ماشین در ترکیه به نسبت اجاره ماشین در دیگر کشورهای اروپایی بسیار راحت و ارزان تر می باشد. داشتن خودرو خوب به شما در مواردی که قصد گشت و گذارِ در سطح شهر را دارید و یا این که به دلیل مسایل کاری می بایستی سفرهای متعدد درون شهری و برون شهری را داشته باشید و یا حتی اگر در صدد شرکت در همایش می باشید یکی از ضروریات محسوب می گردد. اگر به هر یک از دلایل فوق قصد مسافرت به کشور ترکیه را دارید و در عین حال تصمیم به اجاره ماشین در ترکیه دارید قبل از هر چیزی می بایستی از قوانین اجاره خودرو در ترکیه آشنایی داشته باشید. زیرا که عدم آگاهی شما از قوانین راهنمایی و رانندگی در ترکیه می تواند برای شما دردسرساز باشد. در این مقاله سعی شده است تا شما را با قوانین اجاره ماشین در ترکیه و همچنین رانندگی در کشور ترکیه آشنا نماییم.

اجاره ماشین در ترکیه به چه صورت است؟
اجاره ماشین در ترکیه به چه صورت است؟

اجاره ماشین در ترکیه در کجاها ممکن است؟

زمانی که وارد کشور ترکیه می شوید البته که چندان فرقی ندارد که از مقصد شما کدام فرودگاه بوده باشد در محوطه فرودگاه می توانید دفتر و یا باجه بسیاری از شرکت هایی را که در ترکیه ماشین اجاره می دهند را ببینید. بسیاری از شرکت های اجاره ماشین در ترکیه به صورت روزانه اقدام به اجاره و یا کرایه دادن خودروها می کنند. البته شما در سطح شهرها هم می توانید از خدمات اجاره ماشین در ترکیه استفاده نمایید. برای مثال اگر به شهر استانبول سفر کرده باشید می توانید در محوطه خروجی فرودگاه آتاتورک و یا فرودگاه سابیها تابلو و بنرهایی را ببینید که مخصوص اجاره ماشین در ترکیه هستند. بسیاری از این شرکت ها بین المللی هستند و شما می توانید مدل های مختلف ماشین را از آنها درخواست نمایید.

مدارک مورد نیاز برای اجاره ماشین در ترکیه

برای این که بتوانید اقدام به اجاره ماشین در ترکیه کنید به یک سری از مدارک بین المللی احتیاج دارید. که بدون داشتن آنها نمی توانید اقدام به اجاره خودرو در ترکیه نمایید. در زیر به اختصار به برخی از این مدارک اشاره شده است. شما به عنوان شهروند غیر ترک لازم است که این مدارک را داشته باشید تا بتوانید نسبت به اجاره خودرو در ترکیه اقدام نمایید.

  • کردیت کارت و یا کارت اعتباری بین المللی
  • گذرنامه و کپی از آن
  • آدرس محل اقامت (محل اقامت شما می تواند هتلی که در آن اقامت خواهید داشت باشد و یا آدرس منزل یکی از دوستانتان که در ترکیه ساکن است)
  • گواهی نامه بین المللی

به همین جهت قبل از سفر به ترکیه به شما پیشنهاد می گردد که گواهی نامه رانندگی خود را تبدیل به گواهی نامه بین المللی نمایید. زیرا که گواهی نامه ایرانی شما در ترکیه فاقد اعتبار می باشد. همچنین زمانی که در ایران اقدام به تبدیل گواهی نامه خود به گواهی نامه بین المللی می نمایید برای شما بسیار مقرون به صرفه تر است زیرا که هزینه ها را به ریال پرداخت می نمایید.

در ارتباط با پرداخت هزینه ی اجاره ماشین در ترکیه باید ذکر کنیم در صورتی که شما کارت اعتباری نداشته باشید نمی توانید از شرکت های بزرگ و معتبر اقدام به اجاره ماشین در ترکیه نمایید. زیرا که آنها به هیچ عنوان مبلغ کرایه ماشین در ترکیه را به لیر و یا ریال دریافت نمی کنند و یا نمی توانید هزینه اجاره خودرو در ترکیه را به صورت نقدی به آنها پرداخت نمایید.. در این مواقع به شما پیشنهاد می کنیم که از شرکت های کوچک در داخل شهر استفاده نمایید.

لازم به ذکر است در صورتی که قصد داشته باشید ماشین را با راننده کرایه نمایید دیگر نیازی به گواهی نامه بین المللی نخواهید داشت.همچنین باید توجه داشته باشید در صورتی که به ترکیه و شهری که در آن اقامت خواهید داشت آشنایی نداشته باشید به دلیل گران بودن هزینه های سوخت به شما پیشنهاد می گردد کرایه ماشین با راننده را در ترکیه جزء اولویت های خود قرار دهید.

شرکتی که با آن به توافق رسیدید یک قرارداد را با شما در دو نسخه امضاء می کند یک نسخه از آن به شما تحویل داده می شود. مبلغ اجاره به همراه دپوزیت را به صورت یکجا و قبل از تحویل خودرو به شما باید تسویه گردد. همچنین شما می بایستی در زمان تحویل خودرو بیمه نامه را نیز از شرکت دریافت کنید. به شما توصیه اکید می شود که حتما نسخه قرارداد کرایه خودرو در ترکیه و بیمه نامه ماشین به همراه گواهی نامه خود را به همراه داشته باشید.

اجاره ماشین در ترکیه به چه صورت است؟
اجاره ماشین در ترکیه به چه صورت است؟

هزینه اجاره ماشین در ترکیه چقدر است؟

اگر در مورد هزینه اجاره ماشین در ترکیه سوال دارید باید بگوییم که هزینه اجاره ماشین در ترکیه به عوامل مختلفی بستگی دارد. لازم به ذکر است که این هزینه ها با توجه به نوع و مدل ماشین و مصرف سوخت آن تغییر می کند. بر خلاف ایران در ترکیه از سه نوع سوخت بنزین گازوییل و همچنین برق یا هیبریدی برای ماشین استفاده می شود. و هر کدام از این سه نوع سوخت نیز می تواند هزینه های متفاوتی را به شما تحمیل نماید. ولیکن اگر بخواهیم اجاره ارزانترین ماشین در ترکیه را برای شما مثال بزنیم باید بگوییم که حداقل ۳۰ یورو می بایستی برای اجاره ماشین ارزان در ترکیه به صورت روزانه پرداخت نمایید. البته اگر تعداد روزهایی که شما اقدام به اجاره خودرو در ترکیه می نمایید زیاد باشد می تواند مبلغی را تخفیف بگیرید. همچنین شرکت مبلغ ۱۰۰ یورو را برای هزینه های احتمالی جریمه از همان ابتدا از شما دریافت می کند.

شما باید در نظر داشته باشید که ماشین با باک پر به شما تحویل داده نمی شود به همین سبب به شما توصیه می گردد در اولین پمپ بنزین با توجه به نیاز خود باک ماشین را پر کنید. البته باید بدانید که آیا ماشین شما با گازوییل کار می کند یا بنزین. زیرا که هزینه ای این دو بسیار متفاوت است.

هزینه های سوخت ماشین در ترکیه چگونه است؟

قیمت سوخت در مناطق مختلف ترکیه با همدیگر متفاوت می باشد. البته این تغییرات با توجه به مارک های مختلف تولید کننده بنزین می باشد که می تواند توافت قیمت از ۱ الی ۳ کروش را به همراه داشته باشد.

  • قیمت هر لیتر بنزین بدون سرب ۹۵ اکتان در استانبول ۶.۲۶ لیر می باشد.
  • قیمت هر لیتر گازوییل اکو در استانبول ۵.۶۹ لیر می باشد.
  • قیمت هر لیتر گازوییل پرفورمانس در استانبول ۵.۷۲ لیر می باشد.

در پمپ بنزین ها نیازی به پیاده شدن جهت زدن سوخت ندارید. افرادی که در پمپ بنزین مشغول به کار هستند به صورت رایگان موظف هستند که این خدمات را برای شما انجام دهند.

اجاره ماشین در ترکیه به چه صورت است؟
اجاره ماشین در ترکیه به چه صورت است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

وبلاگ
ترندهای جدید چیست؟

پست های وبلاگ

ثبت نام برای خبرنامه

دریافت آخرین اخبار و بروزرسانی ها

بکگراند خبرنامه