00905369686758  -  00905369686759
اخذ اقامت ترکیه
 خانه    اخذ اقامت ترکیه

اخذ اقامت ترکیه یک ساله و دو ساله

انواع اقامت ترکیه به شرح زیر است:

اقامت توریستی ترکیه:

اخذ اقامت ترکیه یک ساله و دو ساله توریستی ترکیه یکی از راحترین راههای حضور قانونی شما در ترکیه می‌باشد که با استفاده از آن امکان افتتاح حساب بانکی و دریافت کردیت کارت، اجاره خانه، به نام زدن قبض آب و برق و گاز منزل و حتی امکان مراجعه به تمامی سفارتخانه ها جهت صدور ویزا به شما می دهد.

این نوع اقامت ترکیه جهت نیاز توریستها و مسافرانی که موقتا در ترکیه حضور خواهند داشت صادر میشود. و با این اقامت ترکیه اجازه کار و تحصیل را نخواهید داشت و شامل وطن داشی (شهروندی) ترکیه نیز نمیباشد.

جهت اخذ این اقامت ترکیه نیاز به خرید ملک در ترکیه یا ثبت شرکت در ترکیه نمی باشد و فقط با تنظیم اجاره نامه و ثبت محضری جهت تاییدیه آدرس محل اقامت و گرفتن وقت از اداره مهاجرت، پر کردن فرمهای لازمه، بیمه درمانی و چهار قطعه عکس امکان پذیر میباشد.
فقط در شرایط استثنایی و در صورت لزوم مامور اداره مهاجرت میتواند موجودی حساب بانکی، سوء پیشینه کیفری ویا سایر مدارک را از شما بخواهد.

با توجه به این قانون جدید فروش ملک در ترکیه به اتباع 183 کشور ازجمله شهروندان ایرانی امکان پذیر شده است . اما به دلیل اینکه برای اغلب متقاضیان خرید ملک در ترکیه ، اخذ اقامت ترکیه با خرید ملک بسیار اهمیت دارد ، دولت ترکیه برای متقضیان خرید ملک در ترکیه که مایل به اخذ اقامت موقت ترکیه می باشند ، قوانین جدیدی وضع کرده است . از تاریخ اجرای این قانون ( می 2014 ) مهلت اقامت اتباع خرجی که در ترکیه ملک خریداری می کنند از سه ماه و شش ماه به یکسال افزایش پیدا کرد .

لطفاٌ توجه داشته باشید که این اقامت در واقع اقامت موقت ترکیه میباشد که بعد از اتمام مدت یکسال در صورتی که شما هنوز صاحب ملک باشید و سند ملک به نام شما باشد ، می توانید این اقامت ترکیه را برای یکسال دیگر تمام کنید . در واقع اقامت ترکیه با خرید ملک ، اقامت موقت یکساله قابل تمدید است . برخلاف تبلیغات نادرستی که در این زمینه انجام می گردد با خرید ملک در ترکیه قادر به اخذ پاسپورت ترکیه و یا اقامت قطعی ترکیه نمی باشید .

اخذ اقامت ترکیه

اخذ اقامت ترکیه

 

برای اخذ اقامت دائم ترکیه شرایط کاملاٌ متفاوت است میبایست 5 سال  تا 8 سال اقامت موقت را داشته باشید و در ترکیه زندگی کرده باشید و بیمه داشته باشید و بعد از آن می توانید برای اقامت دائم درخواست کنید و کلیه مدارک شما به آنکارا ارسال میشود و بعد از گذشت پروسه کاری حدود یکسال ، اگر شما شرایط دریافت اقامت دائم ترکیه را از لحاظ دولت ترکیه داشتید ، این اقامت به شما داده می شود . 

شاید حالا برای شما این سوال مطرح شود که با توجه به اینکه اقامت ترکیه داده شده روی خرید ملک در ترکیه اقامت دائمی نیست ، برای چه در سرمایه گذاری در ترکیه کنید و ملک بخرید ؟

در جواب این سوال باید بگوییم در اغلب کشور های دنیا برای دادن اقامت دائم به خارجیان شرایط خاصی مطرح است و شما با ورود به این کشور ها معمولاٌ ویزای اقامتی کوتاه مدت می گیرید و سپس بسته به شرایط آن کشور می توانید برای اقامت طولانی مدت اقدام نمایید . ترکیه هم به همین منوال شما با خرید ملک در ترکیه میتوانید اقامت موقت بگیرید . اما اقامت موقت ترکیه نیز برای شما داری مزایایی میباشد. اولاٌ با اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید ملک قادر به باز کردن حساب بانکی در بانک های ترکیه خواهید بود . دوماٌ با این اقامت ترکیه قادر به ثبت نام فرزندانتان در مدرسه های ترک خواهید بود. سوماٌ احتیاجی به ورود و خروج از ترکیه برای تمدید اقامت ترکیه نخواهید داشت و تازمانی که سند به نام شما می باشد قادر به تمدید سالانه اقامت ترکیه خواهید بود .

اقامت کاری ترکیه:

جهت صدور این نوع اقامت راه حلهای مختلفی وجود دارد که بصورت مختصر توضیح خواهیم داد.
این اقامت ترکیه برای بار اول یکساله، بار دوم دو ساله و بار سوم سه ساله صادر شده و بعد از پنج سال اقامت دائم شامل وطن داشی (شهروندی) ترکیه میباشد.

۱- استخدام شخص مورد نظر در یک شرکت معتبر و فعال که برای استخدام شخص خارجی حتما باید بالای پنج نفر کارمند رسمی ترک داشته باشد.

۲- با تاسیس شرکت در ترکیه نیز شخص مورد نظر میتواند با استخدام پنج کارمند ترک، فقط به مدت یک الی دو ماه تا زمان صدور مجوز کار و اقامت یک ساله، جهت دریافت مجوز کار و اخد اقامت ترکیه اقدام نماید و در صورت تمدید برای بار دوم حتما باید پنج کارمند ترک را به مدت شش ماه در شرکت استخدام نماید.و این روند برای اقامت کاری سه ساله نیز به این منوال صورت پذیر میباشد.

۳- راه حل سوم جهت گرفتن اقامت کاری در ترکیه که از طریق استخدام شخص مورد نظر برای خدمات منازل که شامل پرستاری از سالمند و یا مریض، پرستاری از کودک، نظافت منازل، باغچه بانی، راننده شخصی و سایر بوده و این راه حل سریعترین و بهترین راه حل ممکن میباشد.

سایر موارد اقامتی:

۱- اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه که امکان گرفتن اقامت یک، دو و سه ساله را به شما میدهد و بر خلاف مورد اقامت توریستی امکان وطن داشی(شهروندی) ترکیه را به شما خواهد داد ولی در این مورد نیز برای فعالیت کاری و تجاری حتما باید مراحل لازم طی شود.
۲- مورد تحصیلی که برای گرفتن این اقامت تحصیل در دانشگاه و مدارس و یا موسسه های آموزشی الزامی میباشد.

اخذ اقامت ترکیه

اخذ اقامت ترکیه