اخذ اقامت ترکیه
 خانه    اخذ اقامت ترکیه

اخذ اقامت ترکیه یک ساله و دو ساله

انواع اقامت به شرح زیر است:

 

اقامت توریستی ترکیه:

اخذ اقامت ترکیه یک ساله و دو ساله توریستی ترکیه یکی از راحترین راههای حضور قانونی شما در ترکیه می‌باشد که با استفاده از آن امکان افتتاح حساب بانکی و دریافت کردیت کارت، اجاره خانه، به نام زدن قبض آب و برق و گاز منزل و حتی امکان مراجعه به تمامی سفارتخانه ها جهت صدور ویزا به شما می دهد.

این نوع اقامت ترکیه جهت نیاز توریستها و مسافرانی که موقتا در ترکیه حضور خواهند داشت صادر میشود. و با این اقامت اجازه کار و تحصیل را نخواهید داشت و شامل وطن داشی (شهروندی) ترکیه نیز نمیباشد.

جهت اخذ این اقامت ترکیه نیاز به خرید ملک در ترکیه یا ثبت شرکت در ترکیه نمی باشد و فقط با تنظیم اجاره نامه و ثبت محضری جهت تاییدیه آدرس محل اقامت و گرفتن وقت از اداره مهاجرت، پر کردن فرمهای لازمه، بیمه درمانی و چهار قطعه عکس امکان پذیر میباشد.
فقط در شرایط استثنایی و در صورت لزوم مامور اداره مهاجرت میتواند موجودی حساب بانکی، سوء پیشینه کیفری ویا سایر مدارک را از شما بخواهد.

 

اقامت کاری ترکیه:

جهت صدور این نوع اقامت راه حلهای مختلفی وجود دارد که بصورت مختصر توضیح خواهیم داد.
این اقامت برای بار اول یکساله، بار دوم دو ساله و بار سوم سه ساله صادر شده و بعد از پنج سال اقامت دائم شامل وطن داشی (شهروندی) ترکیه میباشد.

۱- استخدام شخص مورد نظر در یک شرکت معتبر و فعال که برای استخدام شخص خارجی حتما باید بالای پنج نفر کارمند رسمی ترک داشته باشد.


۲- با تاسیس شرکت در ترکیه نیز شخص مورد نظر میتواند با استخدام پنج کارمند ترک، فقط به مدت یک الی دو ماه تا زمان صدور مجوز کار و اقامت یک ساله، جهت دریافت مجوز کار و اخد اقامت در ترکیه اقدام نماید و در صورت تمدید برای بار دوم حتما باید پنج کارمند ترک را به مدت شش ماه در شرکت استخدام نماید.و این روند برای اقامت کاری سه ساله نیز به این منوال صورت پذیر میباشد.


۳- راه حل سوم جهت گرفتن اقامت کاری در ترکیه که از طریق استخدام شخص مورد نظر برای خدمات منازل که شامل پرستاری از سالمند و یا مریض، پرستاری از کودک، نظافت منازل، باغچه بانی، راننده شخصی و سایر بوده و این راه حل سریعترین و بهترین راه حل ممکن میباشد.

 

سایر موارد اقامتی:

۱- اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه که امکان گرفتن اقامت یک، دو و سه ساله را به شما میدهد و بر خلاف مورد اقامت توریستی امکان وطن داشی(شهروندی) ترکیه را به شما خواهد داد ولی در این مورد نیز برای فعالیت کاری و تجاری حتما باید مراحل لازم طی شود.
۲- مورد تحصیلی که برای گرفتن این اقامت تحصیل در دانشگاه و مدارس و یا موسسه های آموزشی الزامی میباشد.