00905369686758  -  00905369686759
اجاره ملک در ترکیه
 خانه    اجاره ملک در ترکیه

اجاره ملک در ترکیه

ورود به ترکیه

طبق قانون اتباع خارجی کشور ترکیه، ایرانیان برای ورود به خاک ترکیه نیاز به ویزا ندارند و تا مدت 3 ماه میتوانند به صورت توریستی در کشور ترکیه اقامت داشته باشند.

اجاره واحد کوتاه مدت

اجاره واحدهای مسکونی در ترکیه به صورت کوتاه مدت هفتگی و ماهانه در مناطق مختلف استانبول مجود می باشد که هم به دو صورت رزیدانس و با امکاناتی همچون نگهبانی، استخر، سالن فیتنس و… ویا آپارتمان معمولی که فاقد امکانات فوق هستند. معمولا تمامی این واحدها مبله و دارای اینترنت و خدمات نظافتی می باشند.
که قیمت واحدها برحسب منطقه و تعداد اتاق ها متفاوت هستند، بعنوان نمونه واحدهای یک خوابه با ظرفیت 3 الی 4 نفر در مرکز شهر درحدود 150 تا 200 لیر و در حومه بین 100 تا 150 لیر می باشد، که در فصول گرم و پر رفت آمد سال قیمتها افزایش و در فصول سرد و کم رفت آمد کاهش می یابند.

ناگفته نماند که قیمت ها با توجه به تعداد روز، هفته و یا تعداد ماه متغیر است.

اجاره واحد بلند مدت

مدت زمان قرارداد این نوع واحدها حداقل یک سال میباشد. و به دو شکل مبله و یا بدون وسایل اجاره داده می شوند، که البته در تعدادی از مجتمع ها و رزیدانس های تازه ساخت لوازمی از جمله ماشین ظرفشویی، ماشین لباسشویی، اجاق، مایکروفر، کولر، کمد و حتی یخچال بسته به نوع پروژه ها در داخل واحدها موجود هستند.
کرایه واحدهای یکساله در استانبول بسته به منطقه و تعداد اتاق ها و امکانات متغیر است، بصورت میانگین واحدهای یک خوابه مبله در مرکز شهر استانبول از 2000 لیر و در حومه از 1100 لیر شروع میشود، واحد های دو خوابه مبله در مرکز از 3000 لیر به بالا و در حومه از 1800 لیر به بالا می باشند و واحدهای سه خوابه مبله مرکز شهر 4000 لیر و حومه شهر 2500 لیر شروع کرایه ماهیانه می باشد.
تفاوت بین یک واحد خالی و مبله معمولا بسته به نوع و کیفیت لوازم متفاوت است، ولی میانگی اختلاف در واحدهای یک خوابه 500 لیر، در واحدهای دوخوابه 800 لیر و در واحدهای سه خوابه 1200 لیر می باشد.
توصیه ما به هموطنانی که قصد اقامت طولانی مدت ترکیه و زندگی در ترکیه را دارند این است که لوازم منزل را خودتان تهیه کنید تا هم با سلیقه شما سازگار بوده و هم از نظر اقتصادی به صرفه تر می باشد. تیم مشاوره ما فروشگاه های مناسب برای خرید لوازم منزل را به شما معرفی خواهد کرد، نکته دیگر این که تمام این فروشگاه ها وظیفه حمل و نصب لوازم شما در منزلتان را دارند.
با پرداخت سه ماه، شش ماه و یا 1 سال اجاره بصورت پیش یعنی در حین قرارداد، می توان از مبلغ کل اجاره تخفیف خوبی گرفت.

امنیت

شهر استانبول برخلاف دیگر کلان شهرهای موجود در دنیا، شهری امن و آرام می باشد ولی مانند دیگر کلان شهرهای دنیا مانند نیویورک، تهران و… آمار جرم طبیعتا بیشتر هم خواهد بود، که بسته به مناطق مختلف شهر این آمار متفاوت هستند. در مناطق توریستی شهر مانند تاکسیم، آکسارای، یئنی کاپی، فاتیح و بی اوغلو و مناطق ارزان شهر مانند فاتیح، باغجیلار، اسنلر، ایوپ و کاغیت هانه آمار جرم بیشتر می باشد. به همین دلیل برای زندگی شما در شهر زیبای استانبول پس از یک جلسه مشاوره و با توجه به بودجه ماهیانه شما، مناطق مناسب به شما معرفی خواهد شد.

دسترسی

شهر استانبول یکی از بهترین و مناسبترین شهرهای دنیا در زمینه وسیله‌های نقلیه عمومی می‌باشد، و طی پیشرفت سالهای اخیر خود می توان گفت در تمام نقاط شهر، حداقل یک یا دو وسیله نقلیه عمومی موجود است، و هر ساله به تعداد مسیرهای مترو و متروباس اضافه می‌شود. که با توجه به انتخاب منزل شما، مسیرهای مربوط به آن منطقه به شما آموزش داده می‌شود.

انواع وسایل نقلیه عمومی : مترو ، متروباس با دسترسی 24 ساعته ، ترم وی، مینی بوس ، اتوبوس ، ون و کشتی های مسافر بری و تاکسی

نحوه پرداخت کرایه

در ترکیه کرایه منزل ابتدای هر ماه پرداخت می‌شود، به این صورت که شما در لحظه بستن قرارداد اجاره ماه اول را هم پرداخت خواهید کرد و در پایان سال دیگر نیاز به پرداخت اجاره نیست. توصیه شرکت ما این است که هر ماه مبلغ را از طریق بانک بصورت حواله مستقیما به حساب خود صاحب منزل پرداخت کنید.

پول پیش در اجاره های یک ساله

مبلغ پول پیش در ترکیه برای واحدهای مبله معمولا دو برابر مبلغ کرایه ماهانه بوده و بعد از یک سال در صورت عدم بروز خصارتی به خانه و یا لوازم، این مبلغ به مستاجر پس داده می شود. (در ترکیه رهن کامل وجود ندارد و عرف نیست، مگر با توافق صاحب منزل)

مبلغ کمیسیون شرکت مشاوره

قانون کل املاک کشور ترکیه در مورد مبلغ کمیسیون شرکت واسطه برای بستن قراردادهای اجاره ای 12 درصد از مبلغ اجاره کل یک سال می باشد، که پرداخت این مبلغ به عهده شخص اجاره کننده  است.

قبوض در ترکیه

در ترکیه مستاجرین موظف هستند تا قبوض آب، برق و گاز را به نام خود ثبت کنند و در پایان یک سال و خروج از خانه، قبوض را از نام خود خارج نموده و ابطال کنند، در بعضی مواقع قبوض به نام خود صاحب خانه می ماند و مستاجر ماهانه پس از پرداخت مبلغ قبض، فیش را به صاحب خانه ارسال می کند. در بعضی مجتمع ها و رزیدانس ها هم تعدادی از این خدمات از طریق مدیریت مجتمع انجام میشود و نیازی به بنام زدن قبوض نیست، این صورت که قبوض در محل مدیرت مجتمع پرداخت میشوند.
برای پرداخت قبوض خود می توانید از نرم‌افزارهای بانک خود استفاده کنید ویا از دفاتر پست (PTT) پرداخت کنید.
تخلیه پیش از موعد قرارداد
اگر در میانه سال با داشتن دلایل موجه قصد خروج از خانه و ابطال قرارداد را داشته باشید، صاحب خانه باید بصورت کتبی موافقت خود را نوشته و قرارداد در دفتر املاک مورد نظر باطل شود، در صورت عدم موافقت صاحب منزل، ایشان می‌توانند بصورت رسمی و طبق اسنتاد به مفادی که در قرارداد  قید شده کرایه کل سال را تمام و کمال از شما درخواست کنند، در مواقعی صاحب خانه کرایه های مابقی ماه ها را طلب نکرده و فقط پول پیش شما سوخت می شود.
توصیه میشود در صورتی که میخواهید قرارداد خود را قبل از موعد مقرر و یا قبل از پایان تاریخ قرارداد ابطال نمایید، 1ماه قبل به صاحب خانه بصورت کتبی و شفاهی اطلاع دهید.

اقامت از طریق اجاره منزل

پس از بستن قرارداد رسمی منزل از طریق شرکت مشاوره ما به مدت حداقل یک سال و تایید آن در دفتر اسناد رسمی، دپارتمان حقوقی ما با بستن یک قرارداد برای تمام اعضای خانواده و یا مستاجرین امور اداری، مالیاتی و بیمه را طی کرده و در زمان مصاحبه شما عزیزان در کنارتان خواهند بود، پس از مصاحبه و ارائه مدارک، کارت اقامت شما از طریق پست به آدرس منزلتان ارسال می‌شود و حدود 1 الی 2 هفته زمان خواهد برد.