شماره تماس : 905369686758+       
سال ساخت
اندازه گاراژ
اندازه زمین
امکانات
قیمت

دلایل به صرفه بودن خرید ملک در ترکیه

۱)      سیر صعودی قیمت مسکن در ترکیه بعلت رشد جمعیت و افزایش مهاجرت مردمان کشورهای دیگر.

۲)      کشور ترکیه ازنظر اقتصادی در بین هفده کشور اول جهان قرار دارد.همچنین در سال ۲۰۱۴ میلادی دومین کشور جهان از نظر رشد اقتصادی میباشد.

۳)      مالکیت صد در صد ملک بر طبق قانون جدید واگذاری ملک به اتباع سایر کشورها.

۴)      امکانات وسیع دولت در بخش ساخت و ساز ساختمان.

۵)      سهولت رفت و آمد بین کشور ترکیه و ایران.

خرید و انتقال سند به نام اشخاص حقیقی :

قانون مطرح شده از سوی دولت ترکیه مبنی برحذف اصل عمل متقابل برای دوول (به این معنی است که تمامی شهروندان خارجی قادر به خرید املاک و مستغلات در ترکیه هستند حتی اگر کشور متبوع خود اینگونه حقوق را به کشور ترکیه اعطا ننموده باشد) پس از دو سال بحث و جدل در ماه می سال ۲۰۱۲ از مجلس ترکیه گذشت و از آخر ماه جون ۲۰۱۲ قابل اجرا خواهد بود و این بدین معنیست که با اتباع ایرانی مانند اتباع ترک رفتار خواهد شد و قوانین انتقال سند مالکیت ملک و وراثت ملکی که برای اتباع ترک اجرا میشود برای ایرانیان نیز قابل استناد خواهد بود و این املاک به همان صورت نیز قابل فروش و انتقال سند هستند. این قانون در راستای خذف همه موانع در جهت رشد و توسعه ، سرمایه گذاری و اشتغال زایی و افزایش کیفیت زندگی و صادرات بیشتر به ترکیه به تصویب رسیده و شامل کشورهایی چون ایران، کشورهای عربی و جمهوری های شوروی سابق میگردد.

خرید و انتقال سند به بصورت سرمایه گذاری با ثبت شرکت (اشخاص حقوقی):

برای تبدیل شخصیت حقیقی به حقوقی متقاضی خرید ملک باید اقدام به ثبت یک شرکت (تحت هر عنوان و مسئولیت دلخواه) نماید این شرکت بر خلاف سایر کشورها نیاز به شریک ترک نداشته و با حداقل دو شریک ایرانی (به انتخاب متقاضی) قابل ثبت می باشد. شرکت مذکور پس از ثبت تحت عنوان یک شرکت ترک با سرمایه خارجی بوده و دولت ترکیه مطابق با قانون اساسی آن کشور مسئول حفظ منافع آن شرکت می باشد.
پس از ثبت شرکت تمامی دارایی های غیر منقولی که متقاضی در خاک ترکیه خریداری می کند به نام شرکت مذکور شده و جزو دارایی های شرکت می گردد،و در قالب سهام شرکت و یا به صورت غیر منقول قابل خرید و فروش و هر گونه واگذاری از سوی شرکای شرکت می باشد.
شرکت ثبت شده می تواند در زمینه های کاری که در اساسنامه آن درج شده است فعالیت کاری داشته و یا بدون هیچگونه فعالیتی فقط جهت مالکیت ملک خریداری شده باشد.

بازگشت به بالا

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید